Stovky lidí přilákala na Antonínek Drakiáda, kterou pro širokou veřejnost uspořádal Domácí hospic Antonínek ve spolupráci s Maticí svatoantonínskou.     

Kromě pouštění draků bylo na programu deset stanovišť, které připravilo Centrum duha z Ostrožské Nové Vsi. Děti si na nich mohly prověřit svou fyzickou zdatnost i vědomostní znalosti. Na stanovišti Charity Uherský Brod, která společně s Charitou Uherské Hradiště provozuje Domácí hospic Antonínek, si zájemci mohli vyzkoušet obvazovou techniku, resuscitaci na figurínách, práci s automatickým defibrilátorem a prohlédnout si sanitku rychlé zdravotnické pomoci, s níž přijela uherskohradišťská záchranná služba. Prohlídku svého zásahového vozidla umožnili také dobrovolní hasiči z Blatnice.
V rámci doprovodného programu byla možná projížďka na třech koních ze soukromé stáje Kateřiny Novotné z Hluku. Návštěvníci se mohli svézt také na čtyřkolkách se členy dobrovolnického spolku Rescue SAR Morava. Děti potěšil skákací hrad. Ten zapůjčila KDU-ČSL z Hluku. Po splnění úkolů čekala na děti v cíli sladká odměna a opékání špekáčků u myslivecké chaty pod bedlivým dozorem dobrovolných hasičů z Blatnice. Nechybělo ani občerstvení v podobě teplého čaje a různých druhů buchet napečených šikovnými kuchařkami. A protože se jednalo o benefiční akci pro Domácí hospic Antonínek, byli přítomní pracovníci Domácího hospice Antonínek připraveni odpovídat na dotazy týkající se hospicové a paliativní péče ve Zlínském kraji. „Vracíme se sem pravidelně, protože je to úžasná akce,“ pochvalovalo si jedním dechem více rodičů s dětmi.
„Za vynikající spolupráci bych chtěl poděkovat Matici svatoantonínské a všem obcím i farnostem, které se podílely na přípravě, propagaci a samotné organizaci. Tato benefiční akce byla součástí celorepublikové kampaně Doma, jejímž cílem je upozornit veřejnost na problematiku mobilní hospicové péče a zároveň získat nové dárce. Kampaň vyvrcholila pátého října tzv. Papučovým dnem, kdy si lidé mohli obout papuče, ať už v zaměstnání, ve škole nebo doma, a sdílet své fotky na sociálních sítích. Toto datum není náhodné, protože se vztahuje ke Světovému dni hospicové a paliativní péče, který je vždy druhou říjnovou sobotu, což letos připadá na 8. října,“ připomněl vedoucí Domácího hospice Antonínek Radek Nohál. 

Lenka Fojtíková

PR
Tel.: 774 831 582 E-mail: 7.AuRW-g5mvu5f56LTHr8Z8a%mrhT65j4mnhTj