Dárci byli navzdory ekonomické krizi štědří
17. listopadu 2022 Tiskové zprávy

Dárci byli navzdory ekonomické krizi štědří

Šestnáct dobrovolníků obětovalo svůj volný čas a zapojilo se v sobotu 12. listopadu do Sbírky potravin, která se uskutečnila v nákupním centru Tesco v Uherském Hradišti.

„Pomáhali od osmi do osmnácti hodin. Celkem se podařilo vybrat 794 kilogramů potravin a drogerie. Velké poděkování patří nejen dobrovolníkům ale samozřejmě také všem dárcům, kteří byli skutečně velmi štědří,“ informovala koordinátorka sbírky Jarmila Zemková z Charity Uherské Hradiště.
Navzdory těžké ekonomické situaci se podařilo vybrat téměř stejné množství darů jako vloni. Ty jsou nyní uložené v Humanitárním skladu Charity Uherské Hradiště. Podle potřeby budou použity pro potřebné. „Část potravin a drogerie poputuje do Azylového bydlení Cusanus a do tamního Nízkoprahového denního centra. Pomoc bude rozdělena i do dalších středisek Charity Uherské Hradiště. Na základě sociálního šetření pracovníky jednotlivých středisek budou věci poté přerozděleny těm nejpotřebnějším,“  uvedla vedoucí Centra svaté Sáry Pavla Nekardová.

 

 

Lenka Fojtíková

PR
Tel.: 774 831 582 E-mail: 7.AuRW-g5mvu5f56LTHr8Z8a%mrhT65j4mnhTj