Charita Uherské Hradiště volá obrovské: „DĚKUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!" Zobrazit fotogalerii
1. března 2022 Tiskové zprávy

Charita Uherské Hradiště volá obrovské: „DĚKUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Poté, co včera (28. 2.) Charita Uherské Hradiště zveřejnila výzvu, že zahajuje materiální sbírku na pomoc Ukrajině, začali do sídla Charity na Velehradské třídě přicházet dárci ze všech možných obcí a měst s taškami a krabicemi plnými darů pro obyvatele válkou soužené Ukrajiny. Jedno měli všichni společné – srdce na dlani a touhu pomáhat.

„Obrovské poděkování patří všem jednotlivcům, ale také firmám! Například Mattoni a. s. pro Ukrajinu přivezla 2500 lahví půllitrových nápojů a Linea Nivnice zase věnovala dvě palety dětských výživ pro děti. Neskutečně nás také potěšili studenti Baťovy univerzity, kteří studují v Uherském Hradišti. Přivezli obrovské množství věcí. Slovy nelze vyjádřit, jak moc si pomoci všech vážíme,“ řekl manažer Charity Uherské Hradiště Dalibor Jirásek.
Pracovníci Charity pomalu nestačili přinášené věci třídit do krabic a připravovat vše k expedici. Zvlášť třídili cukrovinky, trvanlivé pečivo, paštiky, konzervy, čaje, kávu, nápoje, mléko a hygienické potřeby. Nechybělo ani tolik potřebné plastové nádobí včetně příborů a ubrousků. Pytle zaplňovaly deky.
„Roztřídění je nutné, aby se na místě pomoc snadněji rozdělovala,“ vysvětloval za pochodu manažer Dalibor Jirásek. Práci za počítačem totiž na tři dny vyměnil za pomoc v jídelně, která se proměnila v humanitární sklad. Ruku k dílu ale přiložil a dary za ušetřené peníze donesl třeba také Tom, klient uherskohradišťského Chráněného bydlení Ulita, kde žijí dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením.
Každý člověk, který přicházel, měl svůj příběh. Plný kufr automobilu naplnily a do uherskohradišťské Charity například přivezly tři rodiny z Boršic u Buchlovic. „Kolikrát jsou to velmi dojemné situace. S dary přišla například paní, která říkala, že ještě něco donese až bude mít po výplatě. Někteří dávají skutečně ze svého vlastního nedostatku. A jiná paní nám, co připravujeme materiál k expedici na Ukrajinu, přinesla na posilněnou frgále. Říkala, že si naší práce moc váží a je ráda, že máme i Domácí hospic Antonínek, protože má v rodině tři onkologicky nemocné. No a úplně mě vyhrkly do očí slzy, když volala kamarádka. Chtěla číslo účtu a variabilní symbol Charity České republiky. Její třináctiletá dcera Terezka totiž vybrala všechny peníze ze své pokladničky a chtěla je darovat na pomoc lidem trpící válkou na Ukrajině,“ svěřila se dojatá pastorační asistentka Charity Uherské Hradiště Marcela Kokoliová.
Hmotné dary je možné do centrály Charity Uherské Hradiště na Velehradáské třídě přinášet ještě ve středu 2. 3. do 10.00 hod. Poté bude vše naloženo a zamíří na Ukrajinu.

Lenka Fojtíková

PR
Tel.: 774 831 582 E-mail: 7.AuRW-g5mvu5f56LTHr8Z8a%mrhT65j4mnhTj