Domácí hospic Antonínek děkoval a prosil na Svatém Antonínku Zobrazit fotogalerii
21. června 2021 Rurika B

Domácí hospic Antonínek děkoval a prosil na Svatém Antonínku

Svatý Antonínek, Uherské Hradiště, 19.6. 2021 - V horkém sobotním odpoledni proběhlo na poutním místě Svatý Antonínek Setkání přátel, příznivců a podporovatelů Domácího hospice Antonínek Charity Uherské Hradiště a Charity Uherský Brod. Jeho součástí byla i mše svatá sloužená za všechny, kterých se péče domácího hospice za dva roky jeho působení v okrese Uherské Hradiště, dotkla.

Přítomni tedy byli jak pozůstalí rodinní příslušníci a přátelé někdejších klientů Domácího hospice Antonínek, tak jeho pracovníci, kteří službu v domácnostech nemocných poskytují. V přímluvách mše svaté tak zazněly mj. i díky za dosavadní Boží ochranu a požehnání k této službě, prosby za ochranu a rozvoj hospicového díla a také za zemřelé, pozůstalé a pečující blízké.

Pokojná atmosféra slováckého poutního místa se přenesla i na přítomné, kteří při agapé po mši svaté mohli neformálně pohovořit o svých pocitech ze slavnosti a nejen o nich. Pod právě kvetoucími lipami, jejichž vůně se nedá masmediálně přenést, šlo o zážitek, na který se nezapomíná.