Zahájení Dnů pro duševní zdraví 2018

Zahájení Dnů pro duševní zdraví 2018

Na všechny návštěvníky čekal bohatý program plný vizuálních podnětů připravené putovní výstavy Příběhů bláznovství a fotografií cirkusu Paciento. Další smysl potěšil připravený koncert Lucie Redlové a projekce filmu Naprostí cizinci.

 

Po slavnostním úvodu Dnů pro duševní zdraví, kdy jsme byli přivítáni vedoucím služby Labyrint Mgr. Et Mgr. Romanem Machem, ředitelem Oblastní charity Uherské Hradiště Ing. Jiřím Jakešem nás uvedla do výstavy Bc.  Lucie Šalplachtová. Na připravených panelech jsme mohly číst příběhy duševních poruch, které mohou v životě potkat každého z nás. „Nemoc si člověk nevybírá, stejně tak i duševní nemoc“  promluvila ke všem přítomným arteterapeutka střediska Labyrint paní Šalplachtová a poukázala na destigmatizaci lidí s duševní poruchou. Zároveň představila nový projekt na kterém se spolu s Barborou Hubenou a Lenkou Czereovou – specialistkami na destigmatitaci, podílí. Následoval koncert Lucie Redlové a projekce filmu Naprostí cizinci.

Všichni přítomní si mohli odnést nové poznatky, podněty a především krásný kulturní zážitek.

A nezapomeňme, že Dny pro duševní zdraví stále trvají! Z bohatého programu si vybere opravdu každý! Budeme se na vaši účast těšit!

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás!